Muziekvereniging blaast inwoners Westerveld uit bed

WILHELMINAOORD – Inwoners van dorpen in de gemeente Westerveld worden al dertig jaar op Eerste Kerstdag gewekt door de klanken van muziekvereniging VCE Westerveld.

Ooit is de traditie gestart door muziekvereniging Concordia uit Frederiksoord. Na fusies met muziekverenigingen uit Wapse en Wapserveen, wordt de traditie sinds 2006 in ere gehouden door VCE Westerveld.

Kwart over vijf

Om kwart over vijf ’s ochtends begint de vereniging in Wilhelminaoord. Daarna zetten ze koers naar onder meer Frederiksoord, Nijensleek, Vledder, Wapserveen, Wapse en Doldersum. De tocht eindigt bij verzorgingshuis De Menning in Wilhelminaoord.

Kerstsfeer

De inwoners van de dorpen vinden het prachtig: “Elk jaar bij de kerstboom genieten we van de kerstliederen. Wilhelminaoord is echt in kerstsfeer, we missen alleen de sneeuw.”

Stille nacht

Het favoriete nummer van de muzikanten is Stille Nacht.

  • Foto: RTV Drenthe
  • Tekst: RTV Drenthe